Eksploatacja auta

Kiedy wymienić płyny eksploatacyjne?

W większości przypadków poinformuje Cię o tym komputer pokładowy. Niektóre warto kontrolować samemu, zanim poziom będzie krytycznie niski i będzie zagrażał Twojemu bezpieczeństwu. Szczegóły poniżej:

  • Olej silnikowy – jego poziom musisz sprawdzać przynajmniej raz w miesiącu lub co 1000 przejechanych kilometrów i zawsze przed dłuższą trasą. Sprawdź w instrukcji obsługi pojazdu, jak to zrobić. Jeśli poziom oleju jest niewystarczający, możesz go dolać samodzielnie. Typ oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu lub w opisie pod korkiem od zbiornika oleju. Jeżeli masz wątpliwości lub podejrzewasz wyciek oleju, znajdź najbliższy warsztat na mapie serwisów w My Arval Mobile bądź na stronie https://serwisarval.pl/poi/. W aplikacji na głównej stronie na dole kliknij w mapę serwisów i wybierz filtr „Naprawy i obsługa”. Na stronie internetowej wybierz z listy rozwijanej „warsztat mechaniczny” , markę pojazdu i preferowaną lokalizację. Zadzwoń do wybranego serwisu i umów się na weryfikację.
  • Płyn hamulcowy i chłodniczy – rekomendujemy regularne sprawdzanie poziomu płynu hamulcowego i chłodniczego, odczytując wskazanie na zbiornikach pod maską. Więcej szczegółów znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jeśli zauważysz poziom poniżej minimum, skontaktuj się serwisem – znajdź najbliższy warsztat na mapie serwisów w My Arval Mobile. Na głównej stronie na dole kliknij w mapę serwisów i wybierz filtr „Naprawy i obsługa”. Zadzwoń do wybranego serwisu i umów się na weryfikację. Jeśli serwis uzna, że nie możesz kontynuować jazdy, zadzwoń do Arval Assistance:
  • AdBlue – informacja o niskim poziomie płynu AdBlue wyświetli się z wyprzedzeniem na komputerze pokładowym. Jeśli nie uzupełnisz płynu AdBlue w terminie, dalsza jazda tym autem nie będzie możliwa, bo zostanie on automatycznie unieruchomiony. Płyn możesz uzupełnić samodzielnie na stacji benzynowej (korzystając ze specjalnego dystrybutora lub kupując w pojemniku). Możesz też uzupełnić płyn w serwisie, jeśli takie jest wskazanie w instrukcji obsługi pojazdu.
  • Płyn do spryskiwaczy – uzupełniaj płyn do spryskiwaczy według zapotrzebowania. Rekomendujemy posiadanie w aucie dodatkowego pojemnika z płynem w razie gdyby płyn skończył Ci się w długiej trasie.
spryskiwacze, ad blue, płyn do spryskiwaczy, hamulcowy, plyny, chłodniczy, płyn, adblue, olej silnikowy, płyny, płyny eksploatacyjne, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, olej