Eksploatacja auta

Czy potrzebuję dodatkowego ubezpieczenia za granicą?

Ubezpieczenie OC i AC wykupione w Polsce obowiązuje także na terenie Unii Europejskiej. W niektórych krajach poza UE wymagana jest Zielona Karta, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy. Jest on dowodem ubezpieczenia OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, zgodnie z prawem ubezpieczeniowym obowiązującym w kraju odwiedzanym przez jego posiadacza.

W niektórych krajach poza UE należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby zapewnić ochronę AC i pomoc assistance. Możesz także potrzebować notarialnego upoważnienia od Arval do użytkowania samochodu za granicą.
Sprawdź, czy potrzebujesz dodatkowego ubezpieczenia lub dodatkowych dokumentów w kraju, do którego wyjeżdżasz.

Grecja, wyjazd, Rumunia, Francja, Szwajcaria, Bułgaria, ubezpieczenie na wyjazd, Słowacja, Białoruś, Szwecja, Islandia, Austria, Wielka Brytania, Luksemburg, Turcja, Czarnogóra, za granicę, Malta, Finlandia, Łotwa, Hiszpania, Andora, Włochy, Mołdawia, Niemcy, Litwa, podróż, Holandia, Estonia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, urlop, Portugalia, Węgry, Czechy, Cypr, Rosja, Polska, Słowenia, Albania, Ukraina, Serbia, rozliczenie kosztów, Chorwacja, wakacje, Irlandia, Belgia, za granicą, za granice, Dania, Norwegia