Eksploatacja auta

Kto może prowadzić mój samochód?

Jeśli jesteś właścicielem kontraktu sam decydujesz, komu udostepniasz samochód. Nie musisz być obecny w momencie, kiedy inny kierowca użytkuje samochód.

Jeśli użytkowanie samochodu przez konkretną osobę ma charakter stały lub długookresowy, dane kontaktowe użytkownika powinny zostać przypisane do pojazdu przez Arval. Umożliwi to sprawną obsługę kontraktu.

Systemowo do jednego pojazdu może być przypisany jedynie jeden kierowca.
Osoby trzecie (posiadające uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych) mogą korzystać z auta na terenie Polski bez dodatkowego upoważnienia od Arval. Upoważnienie jest wymagane w momencie wyjazdu za granicę. Klient może użyczyć pojazdu osobom trzecim, jeżeli zgodnie z polskim prawem posiadają prawo jazdy oraz nie są pod wpływem środków odurzających (alkohol, narkotyki).

prowadzenie, kierować, prawa, instrukcja, pożyczenie, co powinienem wiedzieć o użytkowaniu, obowiązki, informacje techniczne, ograniczenia, jak użytkować, użytkowanie, informacja o przeglądzie, użytkowanie auta, użytkowania, kto może prowadzić auto, kierowca, udostępnienie