Zanim odbierzesz

Jak sprawdzić status zamówienia?

Samochód zamówiony do produkcji

Jeśli Twój samochód jest już zamówiony u dealera, status zamówienia możesz sprawdzić w My Arval Mobile.

Data wskazana w aplikacji jest datą dostawy planowaną w momencie zamówienia samochodu u dealera. Zanim samochód trafi do Ciebie, musi przejść długą drogę, na którą składają się etapy, takie jak:

  • produkcja w fabryce,
  • transport samochodu z fabryki do siedziby dealera (czasami za pośrednictwem magazynu centralnego krajowego Importera),
  • weryfikacja dokumentacji pojazdu i tzw. przegląd zerowy (gwarancyjny),
  • rejestracja,
  • odbiór pojazdu przez Klienta.

Terminowa realizacja zamówienia zależy zatem od wielu czynników zewnętrznych. Opóźnienia w realizacji zamówienia pojazdu mogą się zdarzać, a najczęstszą przyczyną są przesunięcia w harmonogramie produkcji (np. na skutek problemów z dostępnością podzespołów) oraz w rejestracji pojazdów w lokalnych urzędach.
Nie chcemy, aby Twoje plany zostały zakłócone z powodu opóźnień w dostawie Twojego nowego samochodu. Dlatego, jeśli tylko zaobserwujemy ryzyko opóźnienia w realizacji Twojego zamówienia zaproponujemy Ci samochód przedkontraktowy na czas oczekiwania na dostawę. W ten sposób zapewnimy Ci mobilność.

Samochód dostępny na stocku dealerskim

Jeśli Twój samochód jest już zamówiony u dealera, status zamówienia możesz sprawdzić w My Arval Mobile.

Data wskazana w aplikacji jest datą dostawy planowaną w momencie zamówienia samochodu. Kiedy tylko otrzymamy od dealera komplet dokumentów, zarejestrujemy Twoje auto, po czym poprosimy dealera, aby umówił się z Tobą na przekazanie pojazdu.
Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie tak szybko, jak to możliwe i zrealizujemy Twoje zamówienie w terminie. Z różnych powodów – na przykład w związku z opóźnieniami w rejestracji – może się to nie udać. Nie chcemy, aby Twoje plany zostały zakłócone z powodu opóźnień w dostawie Twojego nowego samochodu.
Jeśli tylko zaobserwujemy ryzyko opóźnienia w realizacji Twojego zamówienia, zaproponujemy Twojej firmie samochód przedkontraktowy na czas oczekiwania na dostawę. W ten sposób zapewnimy Ci mobilność.

Dla kierowców samochodów w programach partnerskich:

Kia For You, Opel Drive Plan, Hyundai Abonament obowiązuje w miejsce My Arval dedykowana aplikacja My Leez.

procedura, sprawdzić, status, dokumenty przy odbiorze, wydanie, odbior, protokół odbioru, dostawa, przekazanie pojazdu, odbiór tankowanie, odbioru, jak przebiega, zamówienie, odebrać, odebrac, odbiór, zamowienie, proces przekazania, zamowiony, przebieg odbioru, instrukcja