Eksploatacja auta

Jak zarejestrować konto w aplikacji e-Toll?

Przy zakładaniu konta proponujemy wybór konta prywatnego.


1. Wybierz rodzaj konta, a następnie uzupełnij dane osobowe, adres firmy i kliknij załóż konto. Opłaty autostradowe pobierane są za pomocą lokalizacji auta z GPS telefonu lub urządzenia. System w pierwszym kroku wskaże podstawowe informacje o podmiocie, takie jak dane ogólne, finansowanie, noty i użytkownicy.

2. W celu odpowiedniej konfiguracji finansów przejdź do zakładki „finansowanie”. Zalecamy wybór karty flotowej jako typ finansowania.

3. Po wyborze typu finansowania wybierz „płatność online/kartą”. System wskaże brak obecnych kont rozliczeniowych. W związku z tym należy utworzyć nowe konto rozliczeniowe, za pomocą przycisku „dodaj konto rozliczeniowe”.

4. W następnym kroku proponujemy wpisanie nazwy konta jako „Konto karta flotowa” oraz zaznaczenie informacji o adresie do noty taki jak adres firmy/osoby (podawany na początku rejestracji). W opcjach do wyboru pozostaje zaznaczenie zgody na enotę, która dotyczy not obciążeniowych i będzie wysyłana na wskazany adres e-mail.

5. Utworzone nowe konto rozliczeniowe możesz dodać do sposobu finansowania w aplikacji. Wybierając utworzone „konto karta flotowa” można doładować konto aplikacji e-Toll podaną kwotą (minimum 20 zł). Transakcję możesz opłacić korzystając z wyboru „opłać za pomocą karty flotowej”, gdzie wpisujesz numer karty i jej ważność. Tak skonfigurowane konto pozwoli Ci na bezproblemowe finansowanie. Pamiętaj o bieżącym sprawdzaniu środków na koncie.

6. Ostatnim punktem jest umożliwienie zlokalizowania auta za pomocą GPS lub aplikacji, która w przypadku kiedy auto nie posiada urządzenia GPS – zastępuje je. W menu wyboru kliknij w przycisk „pojazdy”, a następnie wprowadź numer „ID biznesowe” z aplikacji e-Toll. Tak skonfigurowane konto widnieje już w systemie e-Toll.

7. Aplikację należy również przypisać do konta, by mogła ona odczytywać odpowiednie płatności i finansowania. Przed każdą podróżą należy w aplikacji kliknąć przycisk „rozpocznij przejazd”, by system rozpoznał przejazdy płatnymi odcinkami autostrad.

Przejdź do filmu instruktażowego >>

Więcej informacji oraz wideo instrukcję znajdziesz na stronie www.etoll.gov.pl.

opłata, aplikacja, karta paliwowa, płatność eToll, e-Toll, płatność, opłata za przejazd, eToll, rejestracja, zarejestrować konto